Sultan Sazlığının Ev Sahibi Filamingolarla İlgili Yağlı Boya Tablo Çalışması
![Sultan Sazlığının Ev Sahibi Filamingolarla İlgili Yağlı Boya Tablo Çalışması](https://www.haberci38.com/images/haberler/2024/06/sultan-sazliginin-ev-sahibi-filamingolarla-ilgili-yagli-boya-tablo-calismasi.jpeg)
05 Haziran 2024 - 10:47
DEVELİLİ DİN GÖREVLİSİ RESSAM SÜLEYMAN YÜCELDEN
SULTAN SAZLIĞININ EV SAHİBİ FİLAMİNGOLARLA İLGİLİ
YAĞLI BOYA TABLO ÇALIŞMASI
Develili Din Görevlisi Süleyman Yücel Sultan Sazlığı Milli Parkına 2024 yılı 17 Mayıs günü gelmeye başlayan ve Filamingo olarak isimlendirilen ancak halk arasında
Allı Turnaların gelmesi üzerine bir yağlı boya çalışması başlatarak 10gün içerisinde Allı Turna ve Kayıkçının Leyleği çalışmasını tamamladı.
1973 yılında Develi ilçesi Gömedi köyünde doğup İlk öğrenimimi köyünde tamamlayan Süleyman Yücel içindeki resim sevgisini, Develi İmam hatip lisesinde okurken geliştirdi ve daha sonra boş vakitlerinde Nasrettin hoca , keloğlan, Osmanlının son dönem ressamlarından Hoca ali Rıza dan esinlenmeler gibi milli kültürümüzün kahramanlarına ağırlık vererek tablo çalışmaları yapmaya başladı.
Yozgat derbent köy 7yıl imam hatiplik sonrası Develi ilçesi Yazıbaşı köyünde 9 yıl, Develi Merkez Yeni Camide de 2 yıldan beri İmam hatiplik görevi yapmaktadır.
Süleyman Yücel, Develi İlçesindeki Maviler ve Akşemsettin Kuran Kurslarının girişlerine yaptığı yağlı boya çalışmaları yanısıra Avusturyalı ünlü ressam Ludwig Deutsch’un (1855-1935) fas seyahati esnasında etkilendiği dua eden bir Fas’lı eseri yağlıboya çalışması ve ressam Osman Hamdi Bey’in kaplumbağa terbiyecisi tablosunu da çalışarak çalışmalarına ayrı bir boyut kazandırdı.
SULTAN SAZLIĞININ EV SAHİBİ FİLAMİNGOLARLA İLGİLİ
YAĞLI BOYA TABLO ÇALIŞMASI
Develili Din Görevlisi Süleyman Yücel Sultan Sazlığı Milli Parkına 2024 yılı 17 Mayıs günü gelmeye başlayan ve Filamingo olarak isimlendirilen ancak halk arasında
Allı Turnaların gelmesi üzerine bir yağlı boya çalışması başlatarak 10gün içerisinde Allı Turna ve Kayıkçının Leyleği çalışmasını tamamladı.
1973 yılında Develi ilçesi Gömedi köyünde doğup İlk öğrenimimi köyünde tamamlayan Süleyman Yücel içindeki resim sevgisini, Develi İmam hatip lisesinde okurken geliştirdi ve daha sonra boş vakitlerinde Nasrettin hoca , keloğlan, Osmanlının son dönem ressamlarından Hoca ali Rıza dan esinlenmeler gibi milli kültürümüzün kahramanlarına ağırlık vererek tablo çalışmaları yapmaya başladı.
Yozgat derbent köy 7yıl imam hatiplik sonrası Develi ilçesi Yazıbaşı köyünde 9 yıl, Develi Merkez Yeni Camide de 2 yıldan beri İmam hatiplik görevi yapmaktadır.
Süleyman Yücel, Develi İlçesindeki Maviler ve Akşemsettin Kuran Kurslarının girişlerine yaptığı yağlı boya çalışmaları yanısıra Avusturyalı ünlü ressam Ludwig Deutsch’un (1855-1935) fas seyahati esnasında etkilendiği dua eden bir Fas’lı eseri yağlıboya çalışması ve ressam Osman Hamdi Bey’in kaplumbağa terbiyecisi tablosunu da çalışarak çalışmalarına ayrı bir boyut kazandırdı.
YORUMLAR