'Ehliyet affı mı?' geliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Mustafa Sarıgül'den 'ehliyet affı' için kanun teklifi

'Ehliyet affı mı?' geliyor
11 Aralık 2023 - 21:08
CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, bazı vatandaşların mağdur olduğu ve ekonomik sıkıntı yaşadığına işaret ederek, ehliyetine el konulanların bir defaya mahsus affedilmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na kanun teklifi sundu.
Trafik kurallarını ihlal ve aykırı hareketlerden dolayı ehliyetlerine el konulan birçok kişi için CHP Milletvekili Sarıgül umut oldu.
Sarıgül, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, kanun teklifinin, insan canına kastetmeyen, yaralamayan ve madde bağımlısı olmayan herkesin bir defaya mahsus affedilmesini içerdiğini belirterek, birçok insanın bu kanun sayesinde mağduriyetinin son bulacağını ifade etti.
TBMM Başkanlığı'na sunduğu teklifin desteklenmesi ve yasalaşması halinde ehliyetlerine el konulan, geçim kaynağı şoförlük olan vatandaşların da tekrar işlerine dönme imkanı bulacağını dile getiren Sarıgül, ehliyeti alındıktan sonra işlerini kaybeden kamyon ve taksi şoförlerinin olduğunu dile getirdi.
 
"TEKLİFİN YASALAŞMASI ŞOFÖR ESNAFIMIZI MUTLU EDECEK"
Sarıgül, "Şoförlerimiz ehliyetlerine kavuşmak için uzun yıllardır bekliyorlar. TBMM'nin bu noktada bir düzenleme yapması şart. Ehliyet mağduru vatandaşlarımız ekonomik anlamda sıkıntı çekiyor. Ehliyet affı kanun teklifimin yasalaşması şoför esnafımızı mutlu edecektir" dedi.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Af lütfen
    3 hafta önce
    Lütfen Ehliyet için af sayın cumhurbaşkanımız ve devlet büyüklerimiz 1 defalık af Çok zor bir durumda kaldık işsiz aşsız kaldık Bir büyüklük yapın bir daha yaparsak iptal edin ehliyetleri