Suikast ve patlayıcı madde eğitimi almışlar

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu;  Haklarında DEAŞ ve EL KAİDE terör örgütleri içerisinde silahlı olarak faaliyet gösterdikleri,  Suikast ve patlayıcı madde eğitimi aldıkları tespit edilen 10 şüpheli yakalandı.

Suikast ve patlayıcı madde eğitimi almışlar
15 Mayıs 2024 - 08:57
DEAŞ operasyonu; 4 ilde 56 gözaltı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “4 ilde DEAŞ Terör Örgütüne yönelik gerçekleştirilen “BOZDOĞAN-38” operasyonlarında 56 şüpheli yakalandı” dedi

Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Tek bir hedefimiz var; son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sizlerin duası ve desteğiyle durmadan, duraksamadan mücadele etmek” diyen Bakan, şu bilgileri verdi;

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu Şanlıurfa, Konya, Hatay ve Denizli’de DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar sonucu;

ŞANLIURFA: Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Şanlıurfa ve Konya’da düzenlenen operasyonlarda; Haklarında DEAŞ terör örgütüne eleman kazandırdıkları, Kazandırdıkları elemanlara atış eğitimi ve örgütsel eğitimler verdikleri, Geçmiş dönemlerde örgüt içerisinde faaliyet gösterip, ülkemize illegal yollarla gelen şahıslara yer temin ederek lojistik destek sağladıkları,  Örgüt içerisinde faaliyet gösteren ve DEAŞ terör örgütünde tutuklu şahıslara maddi yardımda bulundukları ve Örgütsel toplantı düzenledikleri tespit edilen 45 şüpheli yakalandı.

HATAY: Hatay İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu;  Haklarında DEAŞ ve EL KAİDE terör örgütleri içerisinde silahlı olarak faaliyet gösterdikleri,  Suikast ve patlayıcı madde eğitimi aldıkları tespit edilen 10 şüpheli yakalandı.

DENİZLİ: Denizli İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; DEAŞ terör örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle mal varlığı dondurulan, hakkında daha önceden terör suçlarından işlem yapılan şahıslarla para transferi ilişkisinde bulunduğu ve çatışma bölgelerine para aktardığı tespit edilen 1 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucu: Çok miktarda döviz ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale el konuldu.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum