İYİ Partili Göker Gözütok'tan Talas Belediyesi'ne Hak Ediş Ödememe Tepkisi

İYİ Partili Göker Gözütok'tan Talas Belediyesi'ne Hak Ediş Ödememe Tepkisi
03 Mart 2024 - 10:48
İYİ PARTİLİ GÖKER GÖZÜTOK’TAN TALAS BELEDİYESİ’NE HAK EDİŞ ÖDEMEME TEPKİSİ
İYİ PARTİLİ GÖKER GÖZÜTOK’TAN TALAS BELEDİYESİ’NE: GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ GÖNÜLLERİ ÜZMEK DEĞİLDİR
İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, Talas Belediyesi’nin ihale yoluyla iş yapan firmalara 3 aydır hak ediş vermediğini belirterek, firma sahiplerinin mağdur edildiğini söyledi. Gözütok, “Gönül Belediyeciliği dediğiniz gönülleri üzmek değildir. Aksine gönüllere dokunmaktır. Sizin ödemediğiniz hak edişleri ödeme görevi de, mağduriyetleri bitirmekte bize düşecek” dedi.
İYİ Parti Talas Belediye Başkan Adayı Göker Gözütok, Talas Belediyesi’nin ihale yoluyla belediyeye iş yapan firmalara 3 aydır ödenek veremediğine dikkat çekti.
Firmaların hak ediş almadıkları için büyük mağduriyet yaşadıklarını belirten Göker Gözütok, “Her geçen gün derinleşen ekonomik kriz ortamına bağlı artan enflasyon oranlarıyla birlikte olumsuz yönde etkilenen firmalar 3 aydır hak ediş alamıyor. Hak ediş alamadıkları her ay daha da zarar eden firmaların mağduriyeti neden görmezden gelinir? Bu firmalar her ay zamlı olarak malzeme alımı yapıyorlar. Bırakın 3 ayı 1 ay hak ediş alamadıkları takdirde geriye giden firmaları batırmak mı istiyorsunuz? Bu firma sahiplerinin haklarını neden vermiyorsunuz.   Onlara neden rahatlatıcı bir açıklama yapmıyorsunuz? 3 aydır alamadıkları hak edişlerini ne zaman ödemeyi düşünüyorsunuz? 31 Mart’ta seçim var ilçeye bakıyorum her yerde seçim materyalleriniz var. Bunların ödemesine gelince para harcıyorsunuz ama emeğiyle para kazanan firma yetkililerine hak ettikleri paralarını ödemiyorsunuz! Seçim çalışmaları için harcamalarınızı nereden yapıyorsunuz diye şimdi size sorsam ikna edici bir cevap veremeyeceksiniz! Makamınızda olmanız gerekirken seçim çalışmaları için mesai saatleri içinde makamınızı terk ediyorsunuz! İmzalamanız gereken evraklar bekliyor, hizmet alımı için belediyeye gelen vatandaş size ulaşamıyor! Bunlar hak gaspı değil de nedir? Gönül Belediyeciliği dediğiniz gönülleri üzmek değildir. Aksine gönüllere dokunmaktır. Sizin ödemediğiniz hak edişleri ödeme görevi de, mağduriyetleri bitirmekte bize düşecek” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum