Özhaseki açıkladı: Çelik köy evleri geliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, deprem bölgesinde çelikten köy evleri yapacaklarını ve depreme dayanıklı olacağını açıkladı.

Özhaseki açıkladı: Çelik köy evleri geliyor
29 Eylül 2023 - 20:51
Kayseri bir dizi ziyaret ve açılışlara katılan Bakan Mehmet Özhaseki, siyasetten deprem bölgesindeki konut inşaatlarına kradar birçok konuda açıklamalarda bulundu. AK Parti Hükümetinin iktidarda bulunduğu süreçle ilgili yapılan hizmetlere değinen Özhaseki, artık Türkiye’nin borç alan değil borç veren ülke olduğunu, dünyada söz sahibi ve yön veren ülkez konumuna geldiğini aktardı.
Özhaseki, deprem bölgesinin inşası ile ilgili olarak da yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her toplantıda, her görüşmede deprem bölgesindeki çalışmaları, orada inşa edilen konutların son durumu ile ilgili bilgiler aldığını ve son durumu yakından takip ettiğini belirtti. Özhaseki, belgede yapılacak yeni çalışma ile ilgili de bilgi vererek, “Yakında çelikten köy evleri yapacağız. Hangi şiddetle deprem gelirse gelsin Allah’ın izniyle yıkılmayacak çelikten evler yapacağız. Biz büyük bir milletiz ve orada insanlarımızın yaralarını sarıp dualarını alırız. Bu işlerin altından kalkarız. Önemli olan birliğimiz ve dirliğimizdir. Bu dünyaya değer” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum